Jakie wybrać ogrodzenia panelowe?
15 października 2019

Bramy oraz ogrodzenia przemysłowe

Osoby prowadzące na co dzień zakłady przemysłowe powinny zaopatrzyć się w wysokiej klasy bramy lub ogrodzenia, aby zabezpieczyć cały teren własnej posesji. Dzięki temu praca w takim obiekcie będzie przebiegała bez większych zarzutów, właściciele będą mogli się skupić na kontrolowaniu poczynań pracowników, a pracownicy wyłącznie na samej pracy.

Bramy i ogrodzenia przemysłowe

Odpowiednia praca bram oraz ogrodzeń przemysłowych wpływa też na szybki proces realizacji transportu. W ten sposób samochody wyjeżdżające z takich obiektów, z załadowanym towarem będą mogły szybciej dotrzeć w wyznaczone miejsca, ponieważ nie będą miały problemów z tym, aby wyjechać z terenu zakładu. Oczywiście takie elementy znajdują zastosowanie również na prywatnych posesjach i budowach. 

Rodzaje bram przemysłowych

Bramy przemysłowe dzielą się obecnie na przeróżne rodzaje, wśród nich znajduje się brama przesuwna dwuskrzydłowa, roletowa, czy też segmentowa. Oto przykłady takich bram oraz ich cechy charakterystyczne:

  • bramy segmentowe – dostępne są zarówno w wersji ręcznej, jak i automatycznej. Skrzydła takiej bramy wykonywane są ze specjalnych paneli stołowych, które od wewnątrz wypełnione są specjalną pianką poliuretanową. Cała konstrukcja wykonana jest natomiast ze starannie dobranej stali ocynkowanej. Brama posiada także różnorodne zabezpieczenia, jest dokładnie uszczelniona, na całej swojej powierzchni. Zainteresowani mogą wybrać do swojego zakładu zarówno bramy przeszklone, jak i pełne. Można w nich zastosować również specjalistyczne systemy wentylacji,
  • bramy roletowe – cała konstrukcja porusza się w tym przypadku wzdłuż zastosowanych prowadnic pionowych. Zawarto w nich bardzo duże ilości elementów aluminiowych. W bramach roletowych występują również wzmocnione dolne profile, tak aby nie dochodziło do żadnych zbędnych uszkodzeń. Profile aluminiowe wypełnione są pianką poliuretanową, na uwagę zasługuje również fakt dobrania idealnego wzoru takiej bramy. Roleta bez problemów podnosi się do góry oraz opuszcza w dół. Można zastosować w nich przeszklenia i systemy wentylacyjne,
  • bramy przesuwne – jeśli chodzi o ten typ bramy, działa on bardzo sprawnie, bez jakichkolwiek zaburzeń technicznych. Bramy przesuwne są niezwykle trwałym rozwiązaniem, prostym w obsłudze. Klienci mają w tym przypadku możliwość dobrania idealnego wymiaru bramy, można w nich zastosować specjalne okienka wykonane z szyby akrylowej. Oczywiście w razie potrzeby brama przesuwna może otwierać się automatycznie. Zainteresowani cenią sobie taką opcję, która jest dla nich niezwykle wygodna. Największą popularnością na rynku cieszą się bramy przesuwne dwuskrzydłowe. Taka brama przesuwna dwuskrzydłowa może posiadać wypełnienie poliuretanowe lub w formie ocieplanych paneli,
  • bramy harmonijkowe – najbardziej nowoczesne rozwiązanie na rynku. Najczęściej wykorzystuje się je w pomieszczeniach przemysłowych o innowacyjnej architekturze, gdzie stawia się nie tylko na jakość wyrobów, ale też na ich design. Takie bramy zapewniają użytkownikom swobodny przepływ światła, a szyny, które są w nich zawarte gwarantują im stuprocentową stabilność.

Jak widać wybór w tym przypadku wcale nie jest łatwy, jednak najczęściej spotykanym rozwiązaniem są bramy przesuwne dwuskrzydłowe, nie będące drogą inwestycją, w porównaniu z innymi modelami. Brama przesuwna jest łatwa w montażu i sprawdza się w wielu obiektach przemysłowych. 

Rodzaje ogrodzeń przemysłowych

Oprócz bram przemysłowych zainteresowani mogą zdecydować się również na ogrodzenia przemysłowe. Oto kilka najpopularniejszych modeli:

  • ogrodzenia przesuwane – wykonana z najwyższej jakości materiałów, działa bardzo precyzyjnie, niezależnie od warunków atmosferycznych. W ogrodzeniach mogą występować systemy przeciążeniowe, listwy bezpieczeństwa, nowoczesne fotokomórki oraz sygnalizacje świetlne. To bardzo funkcjonalne ogrodzenia przemysłowe, które poradzą sobie w każdym terenie. Można nimi sterować ręcznie lub automatycznie,
  • ogrodzenia dwuskrzydłowe – bardzo popularna opcja na rynku, posiadają zabezpieczenia antykorozyjne. Ponadto cechują się ocynkowaniem ogniowym, zabezpieczeniem przed przeciążeniami i powleczeniem poliestrowym. Brama również może być otwierana automatycznie, chociaż zainteresowani mogą robić to ręcznie,
  • ogrodzenia panelowe – bardzo atrakcyjna forma ogrodzenia przemysłowego. Wykonane są ze specjalnych drutów o przeróżnej średnicy, zgodnie z życzeniem klienta lub firmy. Klienci mogą dodatkowo wybrać ich wysokość, jeśli chodzi o obiekty przemysłowe, powinny być one jak najwyższe. Dzięki temu ogrodzenia panelowe będą trudne do sforsowania. Istnieje również szansa wyboru ich koloru. Sprawdzą się na budowach, ale też na posesjach prywatnych i w obiektach przemysłowych, np. zakładach pracy. Montowanie tego typu ogrodzeń jest nieco wymagającym procesem, wykorzystuje się w tym celu przystosowane do takich prac słupy, a zainteresowani mogą wybrać różne ich rodzaje.

Podobnie jak w przypadku bram przemysłowych, wybór ogrodzeń wcale nie musi być prosty. Wielkie znaczenie ma to, w jakim miejscu wykorzystane zostaną ogrodzenia przemysłowe. Z pewnością jednak zaopatrzenie się w nie zwiększy poziom bezpieczeństwa w prowadzonym obiekcie przemysłowym, na budowie lub też na terenie prywatnej posesji. 

Komentarze są wyłączone.