parallax background

Brama segmentowa Prime

Bramy garażowe

Brama garażowa
Prime

Dopracowane bardzo starannie w każdym szczególe. Brama garażowa została stworzona w nowej generacji posiada wszystkie zalety bramy segmentowej dodatkowo wyszczególnione nowe standardy. Panel Innovo ma zapewnić szczególną wysoką ochronę przed utratą ciepłą. Brama jest dostępna jedynie w wersji automatycznej. Współczynnik przenikania ciepła: U=0,79 W/m²K*

Panel Innovo

Wyjątkowa konstrukcja panelu Innovo o grubości 60 mm uzyskuje świetne parametry przenikania ciepła. Jednocześnie jest doskonałą bazą budowy płaszcza.

Specjalnie posiada rozwiązanie takie jak system 5-ciowarstwowego zaginania blaszki, ma bardzo stabilne mocowanie elementów dlatego jeszcze bardziej ma zwiększoną wytrzymałość na wiele lat konstrukcji.
1. elastyczna osłona międzypanelowa
2. aluminiowy profil mocujący elastyczne osłony
3. pięć warstw blachy w miejcu mocowania zawiasów
4. uszczelnienie międzypanelowe
5. ukryty zawias
6. pianka poliuretanowa

Skuteczna termoizolacja


Brama wykorzystuje możliwości panelu Innovo oraz zastosowanych uszczelnień, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w budownictwo energooszczędne. Straty ciepła zostały wyeliminowane w najbardziej newralgicznych punktach obiektu. Współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,33 W/m2K, co sprawia że brama jest wysoce termoizolująca.

parallax background

Czym wyróżnia się brama PRIME?• Ruchome osłony rolek i prowadnic
• Pionowe osłony prowadnic
• Boczne osłony wału
• Podwójne łożyskowane rolki
• Elastyczne osłony międzypanelowe
• Automatyka wysokiej klasy Somfy Metro w stanardzie
• Konstrukcja wykonana z elementów ocynkowanych i lakierowanych proszkowo
• Panel Innovo wypełniony pianką poliuretanową o grubości 60 mm

Cechy charakterystyczne bramy Prime


Brama Prime jest w każdym szczególe starannie dopracowana. Wyposażona i kompletna brama garażowa. Stworzona aby zapewnić wysoki komfort użytkowania. Każdy szczegół dopracowany przy szczególnym nacisku na walory estetyczne i bezpieczeństwo które ma zapewnić użytkownikom.

Nowa definicja bezpieczeństwa

boczne osłony wału
elastyczne osłony międzypanelowe
pionowe osłony prowadnic
osłona wału i sprężyn
optyczne czujniki nadosłonowe
ruchome osłony rolek i prowadnic
fotokomórki

Elementy skutecznej izolacji


Dostępne kolory

W ofercie bogata paleta barw oraz struktur PRIME ma zapewnić swobodę w aranżacji każdego projektu, ulepszając architektoniczną przestrzeń do każdego budynku W oparciu o potrzeby i pomysły każdego Klienta, którzy wymagają i oczekują trwałego, oryginalnego i estetycznego wyglądu oferujemy bardzo szeroką gamę kolorystyczną. Dajemy możliwość doboru koloru bramy do elewacji, okien, drzwi, oraz elementów wykończeniowych obiektu. Dla Klientów poszukujących bramy w wyjątkowych odcieniach przygotowana została oferta malowania z prawie 250 kolorów z palety RAL

NOWOŚCI!
Okleiny w bramach PRIME! Posiadamy kolekcje 26 kolorów uzyskanych techniką okleinowania jest jeszcze większa możliwość kreatywnej aranżacji w otoczeniu wokół budynku. Bramy PRIME najlepsze rozwiązanie dla najbardziej wymagających Klientów.
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HIEARTH
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HISTEEL
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HISTONE
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HIRUBY

Wzory

StrukturyNAPĘD METRO


METRO to nowy napęd generacji. Zaprojektowano zgodnie z osiągnięciami najnowocześniejszej technologii, piękna, harmonijne połączenie mocy i niezawodna.

METRO powstał dzięki współpracy marek WIŚNIOWSKI i SOMFY-światowy lider w produkcji automatyki i rozwiązań sterowania urządzeniami domowymi. Unikalne parametry techniczne zamknięte w obudowie zaprojektowany zgodnie ze standardami stylistycznymi przez markę WIŚNIOWSKI.
  • WBUDOWANA LAMPKA SYGNALIZACYJNA
  • MECHANICZNA BLOKADA ANTYWŁAMANIOWA – Blokuje i zabezpiecza z obu stron w pozycji zamkniętej, zapobiega nieautoryzowanemu otwarciu bramy garażowej.
  • AKUMULATOR AWARYJNEGO ZASILANIA – Umożliwia system otwarcia i zamknięcia bramy w przypadku gdy zabraknie zasilania.
  • ŁATWE PROGRAMOWANIE – Wyświetlacz LCD i konfiguracja wielu parametrów bardzo prosty w obsłudze.
  • SYSTEM ZABEZPIECZEŃ OPTYCZNYCH - system ten zapewnia wysoką ochronę w przypadku gdy pomiędzy elementami systemu pojawi się jakakolwiek przeszkoda.
  • DROGA RADIOWA RTS - Idealne, rozwiązanie oparte na najnowszej technologii Somfy pozwala nam na instalowanie i rozbudowanie systemu napędowego bez przymusu ingerowania w strukturę ściany. Dlatego też jest to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla nowego budownictwa, ale co ważniejsze do modernizacji czy remontu. Intuicyjne oprogramowanie i zastosowanie wyświetlacza daje nam możliwość dostosowanie parametrów pracy i odpowiednią konfigurację funkcjonalności. Ten nowej generacji napęd dostępny również w wersji io, która daje posiadaczowi nieocenione korzyści. Z jednej strony to możliwość sterowania bramą za pomocą urządzeń mobilnych i integracja z systemem inteligentnego domu, z drugiej pełna kontrola i kontakt z domem z każdego miejsca na świecie. Zastosowanie zaawansowanej technologicznie drogi radiowej io pozwala w pełni wykorzystać właściwości takich urządzeń, jak TaHoma Premium bądź Connexoon marki Somfy, światowego lidera w zakresie automatyki i systemów sterowania. Dzięki temu z produktu stworzymy urządzenie smartCONNECTED.
  • SZYNA Z CICHYM PASKIEM ZĘBATYM – dzięki niej osiągamy cichą i płynną pracę, co jest bardzo ważne przede wszystkim w garażach połączonych bezpośrednio z budynkami mieszkalnymi zwłaszcza tymi położonymi blisko sypialni.
  • AMPEROMETRYCZNE WYKRYWANIE PRZESZKÓD - zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia dolnej krawędzi skrzydła z przeszkodą na jaką natrafi. Zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry.

PULSAR


Nadajnik Pulsar pozwala na zdalne sterowanie bramą i programowanie
aż 4 różnych urządzeń.
Wykonany jest z najbardziej wytrzymałych materiałów co przekłada się na wieloletnią sprawność urządzenia.