parallax background

Brama segmentowa Unitherm

Bramy garażowe

Brama garażowa
Unitherm

Brama garażowa została stworzona do budynków energooszczędnych. Przystosowana do paneli Innovo o grubości 60 mm wbudowany system uszczelnień oraz dostosowany idealnie do niskich współczynników przenikania ciepła: U=0,79 W/m²K
Brama UniTherm osiąga wysokie klasy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Wartości tych parametrów mają wpływ nie tylko na wydłużenie czasu eksploatacji bramy, ale również zachowanie jej walorów estetycznych przez lata. To innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne zapewniające trwałość, bezpieczeństwo i jednocześnie funkcjonalność w warunkach obciążeń związanych z codziennym użytkowaniem.

Panel Innovo

Wyjątkowa konstrukcja panelu Innovo o grubości 60 mm uzyskuje świetne parametry przenikania ciepła. Jednocześnie jest doskonałą bazą budowy płaszcza.

Specjalnie posiada rozwiązanie takie jak system 5-ciowarstwowego zaginania blaszki, ma bardzo stabilne mocowanie elementów dlatego jeszcze bardziej ma zwiększoną wytrzymałość na wiele lat konstrukcji.
1. elastyczna osłona międzypanelowa
2. aluminiowy profil mocujący elastyczne osłony
3. pięć warstw blachy w miejcu mocowania zawiasów
4. uszczelnienie międzypanelowe
5. ukryty zawias
6. pianka poliuretanowa

Skuteczna termoizolacja


Brama wykorzystuje możliwości panelu Innovo oraz zastosowanych uszczelnień, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w budownictwo energooszczędne. Straty ciepła zostały wyeliminowane w najbardziej newralgicznych punktach obiektu. Współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,33 W/m2K, co sprawia że brama jest wysoce termoizolująca.

Cechy charakterystyczne bramy Unitherm


Uszczelki międzypanelowe

Uszczelki boczne


Uszczelki górne


Hamulec bezpieczeństwa


Podwójne łożyskowane rolki


Elastyczne osłony międzypanelowe


Panel Innovo o szer.60 mm


Podwójna uszczelka dolna


Kolory


Dzięki trwałej i bogatej palecie barw i struktur UniTherm ma możliwość stworzenia każdego projektu, pozwala na upiększenie architektoniczną przestrzeń każdego budynku.

Dostępne kolory

W oparciu o potrzeby i pomysły każdego Klienta, oferujemy trwały, estetyczny i oryginalny wygląd oraz szeroką gamę kolorystyczną. Klient ma możliwość doboru koloru bramy do elewacji, okien, drzwi i elementów wykończeniowych obiektu. Dla poszukujących bramy w odpowiednich kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z prawie 250 odcieniach z palety RAL.

NOWOŚCI!
W oparciu o potrzeby i pomysły każdego Klienta, oferujemy trwały, estetyczny i oryginalny wygląd oraz szeroką gamę kolorystyczną. Klient ma możliwość doboru koloru bramy do elewacji, okien, drzwi i elementów wykończeniowych obiektu. Dla poszukujących bramy w odpowiednich kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z prawie 250 odcieniach z palety RAL.
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HIEARTH
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HISTEEL
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HISTONE
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HIRUBY

Wzory

StrukturyNAPĘD METRO


METRO to nowy napęd generacji. Zaprojektowano zgodnie z osiągnięciami najnowocześniejszej technologii, piękna, harmonijne połączenie mocy i niezawodna.

METRO powstał dzięki współpracy marek WIŚNIOWSKI i SOMFY-światowy lider w produkcji automatyki i rozwiązań sterowania urządzeniami domowymi. Unikalne parametry techniczne zamknięte w obudowie zaprojektowany zgodnie ze standardami stylistycznymi przez markę WIŚNIOWSKI.
 • WBUDOWANA LAMPKA SYGNALIZACYJNA
 • MECHANICZNA BLOKADA ANTYWŁAMANIOWA – Blokuje i zabezpiecza z obu stron w pozycji zamkniętej, zapobiega nieautoryzowanemu otwarciu bramy garażowej.
 • AKUMULATOR AWARYJNEGO ZASILANIA – Umożliwia system otwarcia i zamknięcia bramy w przypadku gdy zabraknie zasilania.
 • ŁATWE PROGRAMOWANIE – Wyświetlacz LCD i konfiguracja wielu parametrów bardzo prosty w obsłudze.
 • SYSTEM ZABEZPIECZEŃ OPTYCZNYCH - system ten zapewnia wysoką ochronę w przypadku gdy pomiędzy elementami systemu pojawi się jakakolwiek przeszkoda.
 • DROGA RADIOWA RTS - Idealne, rozwiązanie oparte na najnowszej technologii Somfy pozwala nam na instalowanie i rozbudowanie systemu napędowego bez przymusu ingerowania w strukturę ściany. Dlatego też jest to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla nowego budownictwa, ale co ważniejsze do modernizacji czy remontu. Intuicyjne oprogramowanie i zastosowanie wyświetlacza daje nam możliwość dostosowanie parametrów pracy i odpowiednią konfigurację funkcjonalności. Ten nowej generacji napęd dostępny również w wersji io, która daje posiadaczowi nieocenione korzyści. Z jednej strony to możliwość sterowania bramą za pomocą urządzeń mobilnych i integracja z systemem inteligentnego domu, z drugiej pełna kontrola i kontakt z domem z każdego miejsca na świecie. Zastosowanie zaawansowanej technologicznie drogi radiowej io pozwala w pełni wykorzystać właściwości takich urządzeń, jak TaHoma Premium bądź Connexoon marki Somfy, światowego lidera w zakresie automatyki i systemów sterowania. Dzięki temu z produktu stworzymy urządzenie smartCONNECTED.
 • SZYNA Z CICHYM PASKIEM ZĘBATYM – dzięki niej osiągamy cichą i płynną pracę, co jest bardzo ważne przede wszystkim w garażach połączonych bezpośrednio z budynkami mieszkalnymi zwłaszcza tymi położonymi blisko sypialni.
 • AMPEROMETRYCZNE WYKRYWANIE PRZESZKÓD - zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia dolnej krawędzi skrzydła z przeszkodą na jaką natrafi. Zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry.

PULSAR


Nadajnik Pulsar pozwala na zdalne sterowanie bramą i programowanie
aż 4 różnych urządzeń.
Wykonany jest z najbardziej wytrzymałych materiałów co przekłada się na wieloletnią sprawność urządzenia.


NAPĘD MOTO

Jest to drugi napęd, będący efektem współpracy firm Wiśniowski oraz Somfy.

Minimalistyczna forma urządzenia kryje w sobie liczne możliwości, takie jak:
- sterowanie nadajnikami
- podłączenie fotokomórek
- podłączenie dodatkowej lampy sygnalizacyjnej
- przycisk ręcznego sterowania
- możliwość dostosowania do awaryjnego zasilania
 • Przygotowany do natychmiastowej pracy
 • Łatwy do programowania
 • Posiada system wykrywania przeszkód
 • Zawiera funkcję drogi radiowej RTS i wbudowaną lampę sygnalizacyjną
 • Istnieje możliwość: podłączenia fotokomórki, montażu blokady wózka jezdnego, podłączenia baterii awaryjnego zasilania, umieszczenia dodatkowej lampy sygnalizacyjnej
 • Posiada szynę z łańcuchem wraz z systemem wygłuszającym
Nadajnik dwukanałowy Pulsar RTS. Posiada możliwość zaprogramowania aż dwóch urządzeń.