parallax background

Brama segmentowa Unipro

Bramy garażowe

Unipro
Uniwersalna w każdych warunkach

UniPro łączy precyzyjne wykonanie i dbałość o szczegóły, z ogromną ofertą wzorów, struktur, kolorów czy aplikacji ozdobnych. Dzięki temu bramy UniPro można dobrać zarówno do nowoczesnych obiektów jak i tradycyjnej zabudowy.

Za sprawą wielu rozwiązań konstrukcyjnych znajdują zastosowanie zarówno w obiektach nowych, jak również modernizowanych, gdzie wcześniej funkcjonowały inne typy bram.

Jednocześnie zachowują one wszystkie swoje funkcje i parametry wymagane do zamknięcia garażu, dlatego zaliczane są do najbardziej uniwersalnych rozwiązań w zakresie bram garażowych.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

 1. Specjalnie wyprofilowane panele (od wewnątrz i z zewnątrz) uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców w miejscu ich łączenia oraz w miejscach montażu zawiasów i drzwi przejściowych
 2. Zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed samowolnym opadnięciem skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących.
 3. Zintegrowane zabezpieczenia w przypadku pęknięcia sprężyny skrętnej zapewniają maksimum bezpieczeństwa.
 4. Uszczelnienia obwodowe zapewniają właściwą izolację termiczną i akustyczną.
 5. Zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia z przeszkodą, zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry.
 6. Fotokomórki zapewniają zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycji otwartej, jeżeli w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda. (opcja)
parallax background

Cechy charakterystyczne


• możliwość zastosowania do nadproża już od 80 mm wysokość (nano 80)
• bramy segmentowe dostępne w wersji ręcznej i automatycznej
• panele posiadają zabezpieczenie kształtowe uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz uszczelki w miejscu styku dwóch paneli
• uszczelnienie pomiędzy górnym panelem, a nadprożem zapewnia uszczelka montowana do górnego panelu lub mocowana do nadproża


• uszczelka w dolnym panelu przylegająca do podłoża
• brama uszczelniona na całym obwodzie
• skrzydło bramy porusza się wzdłuż prowadnic pionowych i poziomych podsufitowych
• elementy konstrukcji wykonane ze stali ocynkowanej
• skrzydło wykonane z paneli stalowych wypełnionych pianką poliuretanową o grubości 40 mm

Dostępne kolory

Oferujemy trwały estetyczny kolor i oryginalny wygląd z szeroką gamą kolorystyczną w oparciu o potrzeby i pomysły każdego klienta. Dzięki tej możliwości dostajemy łatwy dobór koloru drzwi do elewacji , elementów wykończeniowych obiektów czy okien. Dla klienta przygotowaliśmy ofertę malowania bram w wyjątkowych kolorach z ponad 250 kolorów z palety RAL.

KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HIEARTH
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HISTEEL
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HISTONE
KOLORY HOMEINCLUSIVE 2.0 HIRUBY

Wzory

StrukturyNAPĘD METRO


METRO to nowy napęd generacji. Zaprojektowano zgodnie z osiągnięciami najnowocześniejszej technologii, piękna, harmonijne połączenie mocy i niezawodna.

METRO powstał dzięki współpracy marek WIŚNIOWSKI i SOMFY-światowy lider w produkcji automatyki i rozwiązań sterowania urządzeniami domowymi. Unikalne parametry techniczne zamknięte w obudowie zaprojektowany zgodnie ze standardami stylistycznymi przez markę WIŚNIOWSKI.
 • WBUDOWANA LAMPKA SYGNALIZACYJNA
 • MECHANICZNA BLOKADA ANTYWŁAMANIOWA – Blokuje i zabezpiecza z obu stron w pozycji zamkniętej, zapobiega nieautoryzowanemu otwarciu bramy garażowej.
 • AKUMULATOR AWARYJNEGO ZASILANIA – Umożliwia system otwarcia i zamknięcia bramy w przypadku gdy zabraknie zasilania.
 • ŁATWE PROGRAMOWANIE – Wyświetlacz LCD i konfiguracja wielu parametrów bardzo prosty w obsłudze.
 • SYSTEM ZABEZPIECZEŃ OPTYCZNYCH - system ten zapewnia wysoką ochronę w przypadku gdy pomiędzy elementami systemu pojawi się jakakolwiek przeszkoda.
 • DROGA RADIOWA RTS - Idealne, rozwiązanie oparte na najnowszej technologii Somfy pozwala nam na instalowanie i rozbudowanie systemu napędowego bez przymusu ingerowania w strukturę ściany. Dlatego też jest to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla nowego budownictwa, ale co ważniejsze do modernizacji czy remontu. Intuicyjne oprogramowanie i zastosowanie wyświetlacza daje nam możliwość dostosowanie parametrów pracy i odpowiednią konfigurację funkcjonalności. Ten nowej generacji napęd dostępny również w wersji io, która daje posiadaczowi nieocenione korzyści. Z jednej strony to możliwość sterowania bramą za pomocą urządzeń mobilnych i integracja z systemem inteligentnego domu, z drugiej pełna kontrola i kontakt z domem z każdego miejsca na świecie. Zastosowanie zaawansowanej technologicznie drogi radiowej io pozwala w pełni wykorzystać właściwości takich urządzeń, jak TaHoma Premium bądź Connexoon marki Somfy, światowego lidera w zakresie automatyki i systemów sterowania. Dzięki temu z produktu stworzymy urządzenie smartCONNECTED.
 • SZYNA Z CICHYM PASKIEM ZĘBATYM – dzięki niej osiągamy cichą i płynną pracę, co jest bardzo ważne przede wszystkim w garażach połączonych bezpośrednio z budynkami mieszkalnymi zwłaszcza tymi położonymi blisko sypialni.
 • AMPEROMETRYCZNE WYKRYWANIE PRZESZKÓD - zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia dolnej krawędzi skrzydła z przeszkodą na jaką natrafi. Zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry.

PULSAR


Nadajnik Pulsar pozwala na zdalne sterowanie bramą i programowanie
aż 4 różnych urządzeń.
Wykonany jest z najbardziej wytrzymałych materiałów co przekłada się na wieloletnią sprawność urządzenia.


NAPĘD MOTO

Jest to drugi napęd, będący efektem współpracy firm Wiśniowski oraz Somfy.

Minimalistyczna forma urządzenia kryje w sobie liczne możliwości, takie jak:
- sterowanie nadajnikami
- podłączenie fotokomórek
- podłączenie dodatkowej lampy sygnalizacyjnej
- przycisk ręcznego sterowania
- możliwość dostosowania do awaryjnego zasilania
 • Przygotowany do natychmiastowej pracy
 • Łatwy do programowania
 • Posiada system wykrywania przeszkód
 • Zawiera funkcję drogi radiowej RTS i wbudowaną lampę sygnalizacyjną
 • Istnieje możliwość: podłączenia fotokomórki, montażu blokady wózka jezdnego, podłączenia baterii awaryjnego zasilania, umieszczenia dodatkowej lampy sygnalizacyjnej
 • Posiada szynę z łańcuchem wraz z systemem wygłuszającym
Nadajnik dwukanałowy Pulsar RTS. Posiada możliwość zaprogramowania aż dwóch urządzeń.