Jak dobrać idealne ogrodzenie panelowe dla mojego domu?
25 września 2020

Kto korzysta z bram przesuwnych w Krakowie?

Bramy przesuwne wybierają właściciele różnych działek. Konstrukcja daje duże bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli dodatkowo jest wyposażona w system antywłamaniowy. To świetna alternatywa dla bram rozwieralnych. Wygodę codziennego użytkowania takiej bramy doceniają zarówno właściciele obiektów przemysłowych, jak też i osoby indywidualne.

Przesuwne bramy przemysłowe

Bramy o przeznaczeniu przemysłowym zazwyczaj poddawane są dużo intensywniejszej eksploatacji niż rozwiązania, prowadzące do prywatnych, domowych posesji. Jeśli więc poszukujemy takiego wariantu, koniecznie powinniśmy wybierać jedynie z modeli wykonanych z solidnych materiałów. W ten sposób zyskamy pewność, że konstrukcja sprawdzi się nawet przy wytężonej pracy.

Wysokiej klasy przesuwne bramy przemysłowe, oprócz odporności na uszkodzenia, warunki atmosferyczne i wzmożoną eksploatację, doceniane są ze względu na jeszcze jedną kwestię. Wiąże się ona z samą konstrukcją. To dość uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować również w sytuacji, gdy nie dysponujemy miejscem na inny typ bram.

Bramy przesuwne prowadzące do osiedli i prywatnych posesji

W Krakowie oraz w innych większych miastach nie brakuje osiedli zamkniętych. W tym przypadku mamy do czynienia z dużo mniejszymi konstrukcjami niż te o zastosowaniu przemysłowym. Tutaj również powinniśmy nastawić się na to, że brama prawdopodobnie będzie dość często używana. Szczególnie ważne są kwestie bezpieczeństwa. W końcu brama ma chronić naszą posesję przed intruzami i dawać nam oraz bliskim nam osobom poczucie komfortu. W nowoczesnych modelach brama domyka się do końca, a jej mechanizm działa bezawaryjnie.

Wygląd nowoczesnej bramy przesuwnej

Funkcjonalność i bezawaryjność – to zdecydowane priorytety takich konstrukcji. Brama może być również istotnym elementem, zdobiącym posesję i ogrodzenie. Nowoczesne konstrukcje charakteryzują się:

  1. brakiem zdobień;
  2. prostotą;
  3. surowością.
    W efekcie często styl bramy przesuwnej, który dobrze znamy z obiektów przemysłowych, sprawdzi się też w towarzystwie nowoczesnych domów mieszkalnych lub całych kompleksów budynków.

Cechy wspólne bram przesuwnych o różnym zastosowaniu

Jak wspomnieliśmy wyżej, takie konstrukcje mogą znacznie różnić się wielkością. Zwłaszcza rozwiązania stosowane w przemyśle wyróżniają się potężnymi rozmiarami. W obu przypadkach produkt powinien cechować się jednak doskonałym dopasowaniem do potrzeb osób, używających bramy. Producenci starają się zaproponować warianty, dzięki którym korzystanie z konstrukcji będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Do istotnych elementów, pozwalających użytkownikom czuć się bezpieczniej oraz sprawniej otwierać/zamykać bramy są fotokomórki. Z kolei podczas szarych popołudni i nocą niezwykle przydatne może okazać się ostrzegawcza sygnalizacja świetlna.

Niezależnie od tego, czy potrzebujemy bramy przesuwnej do zakładu przemysłowego, czy do osiedla mieszkaniowego, możemy wybrać między wariantem sterowanym ręcznie i automatycznie. Mnogość dostępnych opcji może początkowo przytłaczać, więc niezwykle pomocne okaże się tutaj profesjonalne doradztwo ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *